Viceministrul de externe al Iranului, Kazem Gharibabadi, a declarat marţi că negocierile tehnice care au avut loc în Elveţia între delegaţiile Iranului şi Statelor Unite s-au încheiat cu crearea a patru grupuri de lucru şi că următoarea fază va implica un comitet de nivel înalt.
The post Iranul anunţă că negocierile tehnice cu SUA s-au încheiat şi se trece la următoarea fază. Ce se întâmplă cu Strâmtoarea Ormuz first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO






