Rusia este pregătită să reia negocierile cu Ucraina, însă consideră că Statele Unite nu mai pot fi privite drept un „mediator imparțial” în conflict, a transmis marți ministrul rus de Externe, Serghei Lavrov. Șeful diplomației de la Moscova a afirmat că Rusia rămâne dispusă să discute cu Kievul, așa cum a făcut-o și în trecut.
The post Rusia acuză SUA că nu mai sunt un „mediator imparțial” și vrea noi negocieri cu Ucraina. Lavrov: „Suntem gata să vorbim cu Kievul” first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO





