Ion Ceban acuză reprezentanți ai PAS că „iau la poantă” angajații Primăriei. Potrivit lui, aceștia ar fi intimidați, ca să depună declarații împotriva edilului.
Potrivit oficialului, funcționarii municipali ar fi chemați și impuși să facă mărturii. Acestora li s-ar comunica că ar exista înregistrări video sau audio private, afirmă Ceban.
Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!
„Sperie oamenii că, dacă nu vor da declarații și depoziții împotriva mea, vor face pușcărie. Cum s-ar spune, îi iau la „poantă” pe oameni, iar astfel își bat joc de întreg sistemul de justiție ca să îmi facă rău concret mie. Apelez la structurile internaționale: ajunge să îi acoperiți, deschideți ochii și vedeți cum își bat joc de oameni, opriți-le dezmățul și haosul pe care l-au instaurat în Republica Moldova”, a transmis primarul.
Purtătoarea de cuvânt a PAS, Adriana Vlas, a comunicat pentru Realitatea că formațiunea îi sugerează edilului să se concentreze pe chestiunile referitoare la Chișinău. „Mandatul lui Ion Ceban a fost definit de conspirații pe care le tot vede împotriva sa. Îl îndemnăm, insistent, să se concentreze pe problemele orașului”, se arată în reacția transmisă.
Articolul Ceban acuză PAS că „ia la poantă” angajații Primăriei, ca să depună mărturii despre el. Partidul: Tot vede conspirații apare prima dată în Realitatea.md.
MAI MULT REALITATEA





