Fetița lui Mihail Chiriac, polițistul decedat pe 23 iunie în raionul Sîngerei, împlinește astăzi un an. Despre ziua de naștere a micuței au scris rudele pe rețelele de socializare.
Apropiații au publicat imagini cu tatăl care își ținea fetița în brațe. Aceștia au exprimat condoleanțe familiei și au menționat că un an în urmă se bucurau de venirea ei pe lume, iar acum sunt în doliu.
„Suflețelele mele scumpe si iubite. Prea devreme, puiule, ne-ai lăsat”, a comentat soția polițistului, în dreptul postării.
Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!
Pe 23 iunie, doi polițiști de patrulare, Nicolae Dragan și Mihail Chiriac, au fost spulberați pe acostament, în timp ce îndeplineau un proces verbal, de un șofer care adormise la volan. Ofițerii au fost transportați în stare gravă la spital, dar la scurt timp s-au stins din viață.
Cetățeanul care a provocat accidentul este reținut pentru 72 de ore. Guvernul a anunțat că va aloca câte un milion de lei familiilor celor doi colaboratori ai Poliției, decedați la datorie.
Articolul Fetița unuia dintre polițiștii decedați la Sîngerei împlinește astăzi un an. Primul mesaj public al soției apare prima dată în Realitatea.md.
MAI MULT REALITATEA





