Starea de alertă în sectorul energetic al Republicii Moldova a expirat marți, 23 iunie. Ministerul Energiei anunță că nu va solicita prelungirea măsurii. Potrivit instituției, decizia de a nu cere prelungirea stării de alertă a fost luată în urma analizei evoluțiilor recente de pe piața energetică inclusiv în context regional, și are drept scop revenirea […]
The post Moldova a ieșit din alertă energetică, dar mecanismele de intervenție rămân active. De ce? appeared first on NewsMaker.
MAI MULT NEWSMAKER





