O femeie de 53 de ani a suferit arsuri grave după ce soțul său ar fi stropit-o cu o substanță inflamabilă și i-ar fi dat foc. Cazul a avut loc în sectorul Buiucani al capitalei, anunță Poliția.
Tragedia s-ar fi produs în urma unui conflict izbucnit între cei doi soți. Victima a fost preluată de urgență de medici și transportată la spital, după ce a suferit multiple arsuri pe corp.
În timpul intervenției oamenilor legii, bărbatul, în vârstă de 64 de ani, ar fi încercat să se sinucidă, însă a fost oprit la timp de polițiști.
Oamenii legii precizează că suspectul fusese eliberat din detenție în urmă cu doar 20 de zile.
Bărbatul a fost reținut pentru 72 de ore, iar investigațiile continuă. Pe caz a fost pornită dosar penal pentru tentativă de omor.
Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!
Articolul Și-a stropit soția cu lichid inflamabil și i-a dat foc. Bărbatul a fost reținut pentru 72 de ore apare prima dată în Realitatea.md.
MAI MULT REALITATEA






