În anul 2025, un pacient s-a adresat, în medie, de opt ori la medic și o dată la stomatolog, iar durata medie de spitalizare a constituit șapte zile. Totodată, numărul adresărilor la specialiști s-a diminuat cu circa trei milioane, însă au crescut vizitele la stomatolog.
MAI MULT RADIO MOLDOVA





