Sistemul anti-dronă Merops, pus la dispoziția României de către Statele Unite ale Americii, a fost operaționalizat și integrat în dispozitivul de apărare al Armatei Române. Potrivit ministrului român al Apărării, Radu Miruță, „o serie de riscuri pentru care înainte nu erau soluții sunt deja acoperite”.
MAI MULT RADIO MOLDOVA





