Șoferul de 51 de ani din satul Pelinia, raionul Drochia, care a provocat accidentul rutier soldat cu moartea a doi polițiști de patrulare pe traseul R6, în apropierea satului Grigorăuca, raionul Sîngerei, a fost plasat în arest la domiciliu pentru 30 de zile. Informația a fost confirmată pentru UNIMEDIA de purtătoare de cuvânt a Procuraturii Generale, Violina Moraru.
MAI MULT UNIMEDIA






