Scandal în organizația PAS din Durlești. Consilierul local Tudor Bucșan, care în urmă cu o lună a părăsit Partidul Acțiune și Solidaritate și fracțiunea formațiunii din Consiliul orășenesc, a depus un denunț la Centrul Național Anticorupție (CNA) și Procuratura Anticorupție, în care îl acuză pe liderul local PAS, Oleg Popșoi, că ar luat mităf de peste 200.000 de euro pentru a aproba un Plan Urbanistic Zonal (PUZ). La rândul său, Oleg Popșoi respinge acuzațiile și susține că este victima unui șantaj.
MAI MULT UNIMEDIA




