Ministerul Finanțelor anunță că va emite obligațiuni de stat pentru a satisface toate cererile de procurare a VMS care depășesc volumul indicativ anunțat. Și asta pentru că investițiile în obligațiuni de stat au depășit volumul indicativ al emisiunii, stabilit la 50 de milioane de lei.






