Ucrainenii de la Biopharma, cel mai mare producător de medicamente derivate din plasmă din Europa de Est, construiesc o fabrică de 85 de milioane de euro la Arad. Unitatea va intra în funcțiunea în decembrie 2027.
The post Apare o nouă fabrică în România. Investiție uriașă făcută de ucraineni la Arad first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO






