128 de tineri și-au încheiat serviciul militar în termen și au devenit rezerviști ai Armatei Naționale. După un an petrecut în cazarmă, marcat de instruire, disciplină și exerciții militare, aceștia se întorc acasă, pregătiți să răspundă la nevoie chemării țării. Unii militari au fost avansați în grad chiar în ultima zi de serviciu.
MAI MULT RADIO MOLDOVA





