Ministerul Educației și Cercetării a anunțat marți că programa pentru opționalul „Ora de GIS” a fost aprobată și publicată în Monitorul Oficial. Noua disciplină se adresează elevilor de liceu din clasele a IX-a – a XII-a, filiera teoretică, profilurile real și umanist, indiferent de specializare, și va fi studiată o oră pe săptămână pe parcursul unui an școlar.
The post „Ora de GIS”, nou opțional aprobat pentru elevii de liceu first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO





