Peste 1.800 de elevi din 24 de colegii și centre de excelență susțin astăzi, 23 iunie, examenul de calificare în baza testelor unice, organizat în 17 centre externe din întreaga țară. Este al doilea an consecutiv în care Ministerul Educației și Cercetării aplică acest model de evaluare la nivel național, după modelul examenului de bacalaureat.
MAI MULT UNIMEDIA






