Ministrul interimar al Apărării, deputatul USR Radu Miruţă, a transmis marți că soluţia ieșirii din criza guvernamentală este un executiv minoritar PNL-USR-UDMR și o perioadă de carantină pentru PSD. „George Simion, se poate guverna şi fără AUR. PSD, ai obţinut prea puţine voturi şi eşti prea blamat public pentru a forma singur un guvern. AUR …
The post „PSD trebuie să intre într-o perioadă de carantină”. Radu Miruță avertizează că un guvern PSD va depinde de negocieri săptămânale cu AUR first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO





