Reprezentanții Direcției Silvice Argeș au aplicat, în ultimele trei săptămâni, șase sancțiuni în valoare totală de 50.000 de lei unor turiști care au încălcat interdicția de a hrăni urșii în zona DN 7C – Transfăgărășan, în cadrul unor acțiuni de control desfășurate pentru prevenirea incidentelor și reducerea interacțiunilor periculoase dintre oameni și animale sălbatice.
The post Turiști amendați pe Transfăgărășan: hrănirea urșilor, sancționată cu 50.000 de lei first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO





