Anastasia Taburceanu și-a anunțat demisia din cadrul întreprinderii de stat MoldATSA, pe fondul scandalului izbucnit în jurul remunerării sale. Într-un mesaj publicat pe rețelele sociale, aceasta a declarat că va restitui toate sumele încasate sub formă de sporuri și adaosuri la salariul de bază pe durata activității sale în instituție.
MAI MULT UNIMEDIA





