Polițiștii răniți în accidentul de la Sîngerei rămân în stare extrem de gravă. Publicația locală TV Nord scrie că aceștia au fost internați în spitalul raional.
Ofițerii beneficiază de îngrijirile medicale specializate. Conform sursei citate, aceștia urmează să fie supuși unor intervenții chirurgicale.
Șeful Poliției Naționale, Viorel Cernăuțeanu, s-a deplasat la fața locului. Imagini cu funcționarul care discută cu oamenii legii din localitate au fost publicate de presa locală.
Amintim că, în după-amiaza zilei de 23 iunie, doi polițiști au fost spulberați de mașină în localitatea Grigorăuca, raionul Sîngerei. Oamenii legii activau pe traseul R6 și se aflau pe acostament în momentul impactului.
Articolul VIDEO Noi informații despre starea polițiștilor răniți în accidentul de la Sîngerei. Cernăuțeanu a mers la fața locului apare prima dată în Realitatea.md.
MAI MULT REALITATEA





