Administrația Națională de Meteorologie (ANM) anunță caniculă, disconfort termic accentuat și episoade de instabilitate atmosferică începând de miercuri dimineață și până joi seara. Meteorologii au emis coduri galbene de vreme severă, cu temperaturi de până la 35 de grade, dar și ploi torențiale, vijelii și grindină în mai multe regiuni ale țării.
The post Aproape toată țara va fi sub alertă de caniculă: ANM anunță până la 35 de grade. A fost emis și cod galben de furtuni în 23 de județe first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO





