Ministerul Mediului a lansat lucrările de reabilitare și consolidare a barajului lacului de acumulare Taraclia, unul dintre obiectivele hidrotehnice de importanță națională. Anunțul a fost făcut de ministrul Mediului, Gheorghe Hajder, care a efectuat o vizită la fața locului și a prezentat starea actuală a construcției.
MAI MULT RADIO MOLDOVA





