36 de ani de la Declarația de Suveranitate Ieri s-au împlinit 36 de ani de la adoptarea Declarației de Suveranitate a Republicii Moldova. Președinta Maia Sandu a felicitat cetățenii cu această ocazie și a declarat că drumul Moldovei spre Uniunea Europeană a început odată cu «curajul părinților noștri», care au decis să se desprindă de regimul sovietic. Sandu și acuzațiile de nepotism Au apărut noi informații despre funcțiile și salariile unor rude ale Maiei Sandu. Astfel, Iurie Sandu ocupă o funcție de conducere […]
The post NM Espresso: Verișoara Maiei Sandu a fost remunerată cu 120 de mii de lei pe lună, BlaBlaCar vine în Moldova, la frontieră a fost reținut un presupus ofițer FSB? appeared first on NewsMaker.
MAI MULT NEWSMAKER





