Începând cu luna octombrie, în cadrul portalului „e-SănătateaMea”, va funcționa un portal electronic pentru programarea pacienților din sistemul public de sănătate, iar toți furnizorii din sistem vor avea obligația să utilizeze portalul de la această dată. În acest sistem electronic, pacienții vor avea acces la istoricul medical, documentele și rețetele electronice emise și la informații privind tratamentele.
The post Schimbare pentru programare la medic. Pacienții se vor înregistra printr-o platformă online națională începând din octombrie. Toate spitalele, obligate să se înscrie – primă decizie first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO





