Un bărbat din capitală a fost reținut după ce și-ar fi incendiat soția în urma unui conflict. Potrivit oamenilor legii, femeia a fost transportată la spital cu multiple arsuri, iar pe numele bărbatului a fost pornită o cauză penală pentru tentativă de omor, transmite IPN.
Potrivit Inspectoratului General al Poliției, incidentul s-a produs în sectorul Buiucani al capitalei, când soțul, în vârstă de 63 de ani, care în urmă cu 20 de zile a fost eliberat din detenție, și-ar fi stropit soția de 53 de ani cu o substanță inflamabilă, după care i-ar fi dat foc.
Oamenii legii menționează că, în timpul documentării cazului, suspectul ar fi încercat să-și provoace leziuni, însă a fost împiedicat de polițiști.
Investigațiile pe caz continuă pentru stabilirea tuturor circumstanțelor.
The post Un bărbat din capitală a fost reținut după ce și-ar fi incendiat soția appeared first on ipn.md.
MAI MULT IPN






