Expertul economic Veaceslav Ioniță consideră că autoritățile trebuie să explice deschis motivele noii politici bugetar-fiscale și să recunoască presiunea tot mai mare asupra finanțelor publice. Potrivit acestuia, înainte de majorarea taxelor și impozitelor, statul ar trebui să eficientizeze cheltuielile și să combată risipa din sectorul public. Potrivit economistului, presiunea asupra bugetului de stat a crescut […]
The post Ioniță: Statul plătește peste 6 miliarde de lei anual doar pentru dobânzi first appeared on HotNews.md.
MAI MULT HOTNEWS.MD





