Polițiștii din Briceni investighează un caz grav de braconaj, după ce aseară au primit informații operative despre vânarea ilegală a unor animale sălbatice. În urma intervenției într-o gospodărie din oraș, oamenii legii au depistat doi elani, împușcați ilegal. La fața locului au fost identificate mai multe persoane care participau la măcelărirea acestora, comunică IGP. Ministrul Mediului, Gheorghe Hajder, a condamnat actul de iresponsabilitate.
MAI MULT UNIMEDIA






