Consiliul Raional Orhei a votat demiterea fostei conduceri a raionului, iar consilierul PAS Valentin Uncu a fost ales în funcția de președinte al raionului. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței de astăzi a Consiliului Raional.
MAI MULT UNIMEDIA