Conducerea raionului Orhei a fost demisă. Noul președinte al raionului a fost numit Valentin Uncu, reprezentant al Partidului Acțiune și Solidaritate (PAS). Decizia a fost aprobată de Consiliul Raional, în cadrul ședinței extraordinare de vineri, 26 iunie, transmite NordNews. Hotărârea privind demiterea conducerii raionului a fost adoptată cu votul a 24 de consilieri raionali. În […]
The post Președintele și vicepreședinții raionului Orhei, demiși. Conducerea, preluată de un reprezentant PAS appeared first on NewsMaker.
MAI MULT NEWSMAKER



