Președinta Maia Sandu a criticat inițiativa legislativă lansată în România privind unirea cu Republica Moldova, afirmând că proiectul promovat de partidul condus de Diana Șoșoacă urmărește, de fapt, „să discrediteze ideea unirii”. „Nu așa se face unirea, noi cu toții înțelegem foarte bine”, a declarat șefa statului la emisiunea „În profunzime” de la protv.
MAI MULT UNIMEDIA





