Egiptul și Iranul au remizat, scor 1:1, în grupa G a Cupei Mondiale de fotbal, iar africanii și-au asigurat prezența în șaisprezecimile de finală. Egiptul, pentru care a marcat Mahmoud Saber în minutul 5, a depășit în premieră faza grupelor la o ediție de Campionat Mondial și va juca în șaisprezecimi de finală cu Australia. Iranul, al cărui gol a fost înscris de Ramin Rezaeian în minutul 14, va trebuie să mai aștepte pentru a vedea dacă se numără printre cele 8 echipe calificate de pe locul 3.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




