Creșterea salariilor pentru angajații din sectorul bugetar, anunțată anterior pentru 1 septembrie, este pusă sub semnul întrebării. Ministrul Finanțelor, Adrian Gavrilița, a declarat că în prezent nu există resurse financiare suficiente, iar aplicarea noii legi a salarizării depinde de aprobarea politicii bugetar-fiscale care prevede majorări de taxe și impozite. Declarațiile au fost făcute în cadrul emisiunii „Realitatea te privește” de la Realitatea.
MAI MULT UNIMEDIA





