Pagini dureroase din istoria țării au fost readuse în atenția publicului, în cadrul celei de-a doua ediții a Congresului Național al Memoriei, desfășurat în capitală. Evenimentul a marcat 80 de ani de la foametea organizată și 85 de ani de la prima operațiune de deportări desfășurată de către regimul stalinist pe teritoriul Basarabiei.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




