Acum 86 de ani, pe 28 iunie 1940, Basarabia și Bucovina de Nord au fost ocupate de regimul sovietic – începutul uneia dintre cele mai grele perioade din istoria noastră. Mesajul a fost transmis astăzi de prim-ministrul Alexandru Munteanu, care a subliniat că ocupația a…
MAI MULT MOLDPRES