Trei persoane au murit duminică, 21 iunie, în Franța, cel mai probabil din cauza căldurii extreme. Departamentul Gironde, din sud-vestul țării, se află sub cod roșu de caniculă, iar temperaturile sunt așteptate să se apropie de 43°C.
The post Trei persoane au murit în Franța din cauza caniculei. Meteorologii anunță temperaturi de până la 43 de grade first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO




