Președinta Maia Sandu participă, pe 22 iunie, la Bruxelles, la cel de-al doilea summit Uniunea Europeană (UE) – Republica Moldova. În cadrul evenimentului, șefa statului va avea întrevederi cu președintele Consiliului European, António Costa și cu președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




