Laburistul Andy Burnham confirmă luni că va candida la succesiunea premierului demisionar britanic Keir Starmer şi că a obţinut susţinerea celuilalt singur candidat declarat, fostul ministru al Sănătăţii Wes Streeting, relatează AFP.
The post Andy Burnham îşi anunţă pe X candidatura la succesiunea lui Keir Starmer. Fostul ministru al Sănătăţii Wes Streeting, celălalt singur candidat, anunţă într-o scrisoare că-l susţine pe Burnham first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO



