Republica Moldova este hotărâtă să valorifice „fereastra de oportunitate” deschisă prin lansarea negocierilor pe primul grup de capitole și să accelereze reformele necesare integrării europene, a declarat președinta Maia Sandu în debutul sesiunii celui de-al doilea summit UE-Republica Moldova, care are loc luni, 22 iunie, la Bruxelles.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




