Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, i-a transmis luni mulțumiri premierului britanic demisionar, Keir Starmer, pentru sprijinul acordat Kievului. În același timp, Kremlinul a declarat că nu anticipează o schimbare în relațiile dintre Rusia și Regatul Unit, despre care susține că au ajuns deja la cel mai scăzut nivel,
The post Volodimir Zelenski, după demisia lui Keir Starmer: ”Îţi mulţumesc pentru toată cooperarea noastră”. Reacția Kremlinului first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO




