Uniunea Europeană a anunțat luni, la summitul bilateral cu Republica Moldova desfășurat la Bruxelles, noi finanțări de peste 260 de milioane de euro pentru infrastructură, securitate și combaterea amenințărilor hibride. Președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, și președintele Consiliului European, Antonio Costa, au reafirmat sprijinul pentru aderarea Chișinăului și au transmis că „viitorul Moldovei este în UE”.
The post UE anunță noi finanțări pentru Republica Moldova după summitul cu Maia Sandu: „Viitorul vostru este în Uniunea noastră” first appeared on Nexta.ro.
MAI MULT NEXTA.RO




