Ministrul Mediului, Gheorghe Hajder, a anunțat că suspendă decizia privind vânarea căprioarelor la nivel național și lansează consultări publice extinse în acest sens. „Ca să fie clar: vrem să avem căprioare, dar vrem să avem și păduri sănătoase. Iar pentru a avea păduri sănătoase, trebuie să menținem echilibrul în natură”, a punctat Hajder.
MAI MULT UNIMEDIA






