Președinta Maia Sandu a venit cu prima reacție la demiterea cu scandal a șefului MoldATSA, Dumitru Vangheli. Șefa statului a recunosscut că SIS a informat-o despre anumite suspiciuni, dar după verificări, acestea nu s-ar fi adeverit. „E adevărat că au existat anumite suspiciuni și la moment s-a discutat în echipă să se verifice, dar lucrurile care au arătat că nu e adevărat. E clar că e un eșec pe linie”, a declarat Maia Sandu la emisiunea În profunzime de al Protv.
MAI MULT UNIMEDIA






