Președinta Maia Sandu susține că nu a știut nimic despre faptul că verișoara sa, Anastasia Taburceanu, a fost angajată în calitate de comunicator la MoldATSA, cu un câștig de aproximativ 120 mii lei lunar. „Nu am nicio legătură cu angajarea, nu am recomandat, nu am fost informată, nici consultată. După mine e amoral să iei bani nemeritați și trebuie întorși, dar faptul că ruda mea a primit bani pe care nu i-a meritat nu e vina mea”, a declarat Maia Sandu la emisiunea În profunzime de al Protv.
MAI MULT UNIMEDIA






