Federația Sindicală a Educației și Științei (FSEȘ) solicită Ministerului Educației și Cercetării (MEC) clarificări, după ce modificările propuse la Legea salarizării riscă să diminueze drastic sporurile lunare pentru titlurile științifice. Profesorii din universitățile care activează în regim de autogestiune financiară ar putea primi cu până la 2.500 de lei mai puțin, urmare a reformei salariale inițiate de autorități.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




