Circa 7.000 de locuitori din Sângerei beneficiază de acces la servicii moderne de sanitație. Sistemul magistral de canalizare a fost extins cu aproximativ șase kilometri, prin construirea unui nou tronson care transportă apele uzate către stația de epurare recent finalizată. Totodată, a fost construită și o stație de pompare a apelor uzate.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




