Un bărbat a ajuns la spital după ce a fost împușcat în urma unui conflict izbucnit noaptea trecută în sectorul Botanica al capitalei. Oamenii legii au stabilit preliminar că arma folosită era deținută ilegal, transmite IPN.
Potrivit Inspectoratului General al Poliției, incidentul s-a produs în jurul orei 22:00. Bărbatul din Strășeni se afla în ospeție când, în urma unei altercații izbucnite între mai multe persoane, ar fi scos o armă de foc și ar fi tras asupra unuia dintre ele.
În urma împușcăturii, victima a fost rănită la mâna stângă. Aceasta a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale.
Oamenii legii au inițiat o cauză penală, iar bărbatul care a tras a fost reținut.
The post Focuri de armă în capitală: un bărbat a ajuns la spital după un conflict appeared first on ipn.md.
MAI MULT IPN




