Ministrul Finanțelor, Adrian Gavrilița, declară că la evenimente precum nunți și cumetrii, „se adună cash până dimineața, se achită în numerar sărbătorile, toți chelnerii care au servit etc.” „Se întâmplă o evaziune în lanț, apoi iarna toți la compensații”, a declarat șeful de la Finanțe, la emisiunea „Pe față” de la Moldova 1. Afirmațiile vin în contextul întrebării privind impozitarea darurilor „în plic” de la sărbărorile de familie.
MAI MULT UNIMEDIA





