Gata cu gunoiștea din apropierea comunei Trușeni. Asigurările vin din partea autorităților de la Primăria capitalei, care gestionează această rampă. Deși oamenii nu mai aveau voie să aducă deșeuri acolo încă din 2022, accesul a fost sistat abia acum 10 zile. Locuitorii din vecinătate spun că mai ales în sezonul cald, nu mai pot sta în locuințe din cauza mirosului insuportabil.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




