Piața Marii Adunări Națională (PMAN) a devenit, în această seară, locul unde memoria victimelor regimului sovietic a fost readusă în actualitate prin expoziția „Teroarea de stat în Moldova sovietică: amploare, victime și făptași”. Evenimentul, aflat la a treia ediție, a fost inaugurat în prezența președintei Maia Sandu și președintelui Parlamentului Igor Grosu.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




