Cehoaica Karolína Muchová a câștigat turneul de tenis din orașul german Bad Homburg, după ce adversara sa din finală, japoneza Naomi Osaka, a abandonat în setul secund, când era condusă cu 1:6 și 0:1. Nipona a apelat la medic în primul set, după ce Muchová a izbutit două break-uri și conducea cu 3:0. Osaka a primit îngrijiri medicale la glezna dreaptă, a revenit ulterior pe teren, însă, în cele din urmă, s-a retras la începutul setului al doilea.
MAI MULT RADIO MOLDOVA




