Peste 70 de specialiști internaționali în domeniul oncologiei s-au reunit la Chișinău, în cadrul Congresului Național de Oncologie, organizat în perioada 9–10 octombrie. Evenimentul, dedicat celor 65 de ani de la fondarea Institutului Oncologic, dezbate cele mai noi metode de diagnostic și tratament al cancerului, precum și colaborările internaționale care contribuie la dezvoltarea medicinei de performanță în Republica Moldova.
MAI MULT RADIO MOLDOVA





